Булінг! Що робити тобі?

Дата: 02.12.2018 11:00

Хто може стати жертвою булінгу?

Стати жертвою шкільних агресорів може будь-хто, і частіше за все булінг не має причин — кривдники просто прагнуть конфлікту. Цькувати можуть через зовнішність, рівень розумового розвитку, успіхи в навчанні, особливості характеру, соціальний статус, расову приналежність, фізичні вади, приналежність до певної субкультури тощо. Жертвою може стати та дитина, якій важко спілкуватися з однолітками, або, навпаки, та, яка поводиться провокаційно. Від булінгу не застрахований ніхто, тож у тому разі, якщо ти став жертвою булінгу, не варто замикатися у собі та намагатися вирішувати проблему самостійно. Використовуй такі поради, щоб протидіяти цькуванню у школі.

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

Булінг: поради на випадок сутички з кривдником

1. Підтримуй із кривдником контакт очі в очі.
  2. Намагайся говорити спокійним та рівним голосом.
  3. Стій на достатній відстані від кривдника.
  4. Звертайся до нападника на ім’я.

Булінг: що робити після конфлікту

1. Не бійся просити про допомогу! Розкажи про образи, цькування, шантаж або побиття тим, кому довіряєш (друзям, батькам, родичам, психологу або тренеру).
  2. Не звинувачуй себе та не виправдовуй кривдників — ніхто не має права ображати тебе.
  3. У будь-якій конфліктній ситуації звертайся по допомогу до адміністрації школи, вчителів або старших учнів.
  4. Проконсультуйся зі шкільним психологом, який допоможе повернути впевненість у собі та порадить, що робити далі.

ВІДЕО - ЯК БОРОТИСЯ З БУЛІНГОМ!