A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей імені Олександра Цинкаловського
Володимирської міської ради

Пам'ятник Данилу і Васильку Романовичам

Дата: 01.07.2020 12:25
Кількість переглядів: 1229

Пам'ятник Данилу і Васильку Романовичам

Цей пам’ятник відкритий  до 1000-ліття міста  у 1988 році. Унікальний, єдиний в Україні, входить до числа шести скульптур княжого циклу авторства Теодозії  Бриж, встановлених у Володимирі-Волинському.

Данило Галицький  – це князь, який правив Галицько-Волинським князівством з 1238 по 1264 роки. Василько Романович – менший брат і найближчий соратник  Данила.

За правління Данила і Василька відбувається піднесення Волинсько-Галицької держави, її стали знати і поважати у Європі. Могутність князівства пояснюється тим, що Романовичі проводили державні справи у єдності один з одним, як сказав літописець «Данило і Василько світилися братолюбством один до одного». Раннє дитинство синів Романа – княжичів Данила і Василька,  минуло у місті Володимирі на Волині (про це згадано у Галицько-Волинському літописі).  Василько Романович жив у Любомлі і Володимирі, прославився як благодійник, який підтримував церкви, монастирі, школи.

У листі  Папи Римського до Данила Галицького від  26 серпня 1247 року Василько був названий «королем Володимира».

Скульптурне зображення братів у вже отрочому віці. Сини великого князя Романа Мстиславича з обох боків тримають сідло батька з бойовими обладунками. У цій скульптурі закладена глибока думка: те сідло – то праобраз їхньої майбутньої місії, яку поклав на них батько. Як ці княжі діти виростуть, то у 1215 році спроможуться повернути Володимир у свої володіння, а на 1230 рік об'єднають у своїх руках всю Волинь.  Історія дає нам беззаперечний факт: саме у період правління князя Данила Романовича, прозваного Галицьким, та його брата Василька Романовича місто Володимир стало центром об'єднаного Галицько-Волинського князівства (з 1253-го - королівства). Тут, на Волині, у княжому Володимирі, пульсувало серце всієї України-Русі.

Саме тому цей пам’ятник є символом княжого Володимира, а також однією з найбільш вартісних робіт великої української скульпторки. Макет пам'ятника, де княжичі вкутані батьківським плащем, зберігається в музеї-майстерні Т. Бриж у Львові.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень