A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей імені Олександра Цинкаловського
Володимирської міської ради

Моя суперсила - безпека в інтернеті

Дата: 26.02.2021 14:27
Кількість переглядів: 396

Протягом останнього тижня лютого 2021 року у 1-2 класах гімназії було здійснено інформаційно-освітні заходи – проведено уроки, створені за мотивами казки “Хаппі та її суперсила”, авторки - Ірини Бови. Метою проведення була просвіта молодших школярів, щодо правил віртуального спілкування та небезпек у цифровому середовищі.

Фото без описуПід час уроку були використані персонажі твору - мушка Мо (герой, який врятував черепашку у ситуації онлайн-небезпеки), черепашка Хаппі (головний персонаж казки) та тритон Тритон (злочинець). Розказана історія навчала дітей відповідальніше ставитися до віртуального спілкування.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуЗа допомогою вправ закріплювали інформацію та формували правила загального користування інтернетом:

• Долучати «в друзі» лише тих людей, кого дитина знає в реальному житті. Так само, як ми вчимо дітей не спілкуватися з незнайомцями на вулиці, так само варто їх вчити бути обережними з незнайомими і в онлайні;

• Мати «закритий профіль» у соціальних мережах;

• Не відписувати у приватних повідомленнях незнайомим людям, які здаються їм підозрілими (іноземець, старший за віком, в профілі немає фотографій, тощо);

• Не боятися відхиляти заявки в друзі та видаляти (блокувати) тих людей, з якими дитина не бажає спілкуватись;

• Не публікувати, ніде не зазначати та не надсилати будь-кому особистим повідомленням свою приватну інформацію: домашня адреса, номер телефону, номер школи, де навчається та/або адреси позашкільних занять, логін та пароль від особистої сторінки;

• Не публікувати та не надсилати таку ж інформацію стосовно інших людей, особливо батьків, тощо;

• Не відмічати місцерозташування (геолокацію) в місцях, де дитина живе, навчається та часто буває;

• Не надсилати свої інтимні фото у приватні повідомленнях ані тим, кого вже знає дитина, а ні тим, з ким вона познайомилася в Інтернеті. Та в жодному разі не публікувати такі фото у своєму профілі чи будь-якому іншому ресурсі.

Підсумком стала творча робота школярів, які зобразили черепашку у різнобарвному захисному панцирі. Кожен по-своєму змалював цю довірливу героїню.

Урок знаходиться на сайті https://stop-sexting.in.ua у розділі “Новини” - Ігри та вправи для дітей та дорослих #6: безпечне спілкування в Інтернеті.

Фото без опису

Важливо говорити з дітьми молодшого шкільного віку про безпеку в Інтернеті, оскільки в цьому віці діти помітивши інформацію, яка їх чимось зацікавила, можуть її повторювати, нерозуміючи сенс. Це стосується відео на YouTube чи реклами на телебаченні. Зустрічаються і такі випадки, коли діти молодшого шкільного віку після того, як не отримали відповідь на своє питання від дорослої людини, починають шукати інформацію в Інтернеті.

У сучасному світі найпоширенішими формами взаємодії в Інтернеті у дітей є онлайн-ігри, месенджери та соціальні мережі. Найпопулярнішими соціальними мережами серед дітей в Україні є YouTube, Instagram, TikTok та Snapchat, а також месенджери Viber та Telegram. Деякі із них є мало поширеними серед дорослих, тож вони часто не здогадуються про основні ризики, які там існують.

Фото без опису

Це тільки здається, що особиста переписка залишаться тільки між двома. Розміщене в Інтернеті вже ніколи не буде секретним чи повністю видаленим. Для того, щоб зрозуміти, якою інформацією не варто ділитися онлайн, існує так званий «Тест Білборда»: перед тим, як викладати щось в Інтернет, уявіть, що це висить на великому білборді біля школи і його усі бачать. Якщо думка про це викликає негативні емоції, то викладати таку інформацію/матеріали в Інтернет не варто.

Дитина ні в якому разі не повинна самостійно вирішувати ризиковані

ситуації, що трапились з нею у мережі. У будь-якій незрозумілій ситуації

вона може звернутись до когось із цього списку:

• Батьки або особи, які їх замінюють;

• Старші брати та сестри;

• Вчителі;

• Соціальний педагог/працівник або психолог;

• Служба підтримки чи адміністрації соціальних мереж або сайту;

• Поліція;

• Шкільний офіцер поліції;

• Поліцейський, який проводить заняття в школі (ювенальна превенція);

• Кіберполіція - https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

• Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті 1545 цілодобово та безкоштовно;

• Гаряча лінія з видалення матеріалів із зображенням сексуального насильства над дітьми - https://stop-sexting.in.ua/send/

• За психологічною підтримкою можна звернутися, наприклад, до психолога навчального закладу чи психологів Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Якщо певні матеріали, якими дитина ділилась в Інтернеті, були поширені для публічного доступу, слід звернутися до адміністрації або служби підтримки веб-ресурсу чи соціальної мережі із запитом заблокувати користувача та видалити неналежний контент.

Якщо дитина бажає анонімно повідомити про те, що трапилось із нею в Інтернеті – слід зателефонувати на урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в Інтернеті 1545 або відвідати сайт https://stop-sexting.in.ua, де є можливість анонімно повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми, а також чат бот з алгоритмом дій - https://stop-sexting.in.ua/chatbot/ і https://t.me/StopSextingBot у Телеграмі.

Інформаційно-освітня кампанія #Stop_sexтинг створена у 2018 році з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.

Фото без опису

Дізнайся більше про #stop_sexтинг на https://stop-sexting.in.ua/ та долучайтесь до наших соціальних мереж:

Facebook https://www.facebook.com/stopsextingua/

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua

Чат-бот https://t.me/StopSextingBot

YouTube https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok https://www.tiktok.com/@stopsexting.ua

 

Джерело інформації https://stop-sexting.in.ua/

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень